یادداشت‌ها

ترجمه و خلاصه‌ي كتاب راهنماي ابدي:

اين كتاب زندگي و تعاليم عارف هندي به نام سوامي برهماناندا هستش كه دو نفر از شاگردان او پس از مرگش به جمع آوري آن پرداختند. انتخاب اين كتاب به دليل سادگي و رواني مطالب آن است. همچنين سوامي برهماناندا شاگرد بي‌واسطه‌ي سوامي كريشناندا بوده است. خواندن مطالب كتاب قابل تقليد يا كپي برداري در زندگي شخصي نمي‌تواند باشد اما مطالعه‌ي زندگي افراد معتبري مانند ايشان پرسش‌هاي رهجوي دروني را پاسخ مي‌دهد و از سويي بررسي زندگي چنين افرادي تغذيه‌ي خوبي براي ذهن آدمي است.

نام اصلي كتاب به نام The eternal companion مي‌باشد. كتاب حاضر چندين بار ويرايش شده است. اولين چاپ آن در سال 1931 و تا چاپ 2008 آن چندين تجديد نظر شده است. كتاب شامل سه بخش است: ابتدا زندگي استاد تا زمان مرگ او بررسي مي‌شود، سپس مكالمه‌هاي سوامي برهماناندا با شاگردانش در موضوع‌هاي مختلف معنوي مطرح مي‌شود و در نهايت برخي از نامه‌ي استاد به شاگردانش ارائه مي‌شود.

مطالعه و بررسي اين كتاب براي من بسيار جذاب بود چراكه با زندگي انساني بزرگ و وارسته‌اي آشنا شدم و علاوه بر اين مطالب آن در زندگي‌ام خيلي مؤثر بود. اميدوارم براي شما نيز مفيد باشد.

ادامه دارد…

Permanent link to this article: https://mahtabmoradian.com/%db%8c%d8%a7%d8%af%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%87%d8%a7/

پالايش مكان

همه‌ی شما با حس خونه‌تكونی آشنا هستين، وقتی  همه‌ی درزهای يك مكان و سطوح پنهان اونجا رو تميز می‌كنيم، حس آسودگی و رهايی ما رو مشعوف می‌كنه. خونه يا محل كار و يا در بخش كوچك‌تری مانند كشوی وسايل خرد و ريز، وقتی درهم و بهم ريخته و پر از اشيايی باشه كه استفاده نمی‌كنيم، …

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نمی‌شود.

چهار + یک =